Dzień: 27.10.2020r. Imieniny: Antonii, Florencjusza, Ilony, Iwony,…

Aktualności

Zioła na odchudzanie i szybszą przemianę materii

Zioła na odchudzanie

Ziołolecznictwo od wieków wykorzystuje się w terapii różnego rodzaju schorzeń i dolegliwości zdrowotnych. Choć przemysł farmaceutyczny wyparł zioła i sprawił, że przestały być one stosowane jako podstawa leczenia, wciąż wspomagamy się nimi w różnych sytuacjach, doceniając ich przeciwzapalne czy oczyszczające działanie. Po zioła chętnie sięgają m.in. osoby mające kłopoty z trawieniem jak również te, będące na diecie. Warto jednak pamiętać, że w nadmiarze mogą one zaszkodzić, dlatego jeśli chcemy zacząć stosować je w dużej ilości, powinniśmy skonsultować ten pomysł z lekarzem pierwszego kontaktu. Nie zapominajmy również, że zioła odchudzające należy traktować jako element diety, a nie magiczny sposób na pozbycie się kilogramów. Jeśli będą one stosowane rozsądnie, w połączeniu z odpowiednim odżywianiem się i aktywnością fizyczną z pewnością przyspieszą efekty odchudzania. 

Zioła na przemianę materii

Jednym z problemów, z którymi borykają się osoby z nadwagą jest wolna przemiana materii. Spowolniony metabolizm może być spowodowany różnymi czynnikami, m.in. dietą ubogą w błonniki nieregularnym spożywaniem posiłków. Sprzyja mu także siedzący tryb życia. Jeśli chcemy przyspieszyć przemianę materii przede wszystkim musimy zadbać o regularność jedzenia. Najlepiej będzie spożywać pięć niewielkich potraw dziennie zamiast trzech dużych. Ważne jest, by dieta była różnorodna i bogata w błonnik. Metabolizm przyspieszy także zwiększona aktywność fizyczna. Ze swoich zdolności do polepszenia przemiany materii jest znana zielona herbata. Oczyszcza ona organizm z toksyn i ułatwia trawienie tłuszczów. „Zabójcą tłuszczu” jest także herbata czerwona pu-erh. Warto pić ją pół godziny po posiłku, by zablokować wchłanianie się tłuszczu do organizmu. Do ziół na trawienie i przemianę materii zaliczamy także m.in. korzeń mniszka lekarskiego, ziele krwawnika i kłącze perzu. Często wchodzą one w skład tabletek na odchudzanie lub gotowych mieszanek do zaparzania.

 

Herbaty ziołowe na odchudzanie

Na rynku dostępny jest duży wybór herbat i ziół wspomagających odchudzanie. W ich składzie, oprócz wspomnianych już wcześniej roślin, znajdziemy także m.in. anyż, lukrecję, miętę pieprzową, kminek, pokrzywę czy głóg. Mieszanki dobrane są tak, by usprawnić trawienie i poprawić spalanie tłuszczu. Należy przygotowywać je i spożywać w sposób zalecany przez producenta. Jeśli wolimy zrobić herbatę na odchudzanie samodzielnie, można zaopatrzyć się w wybrane zioła i stworzyć z nich własną mieszankę. Mięta pieprzowa wspomoże trawienie, a pokrzywa pomoże pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Dobre efekty przyniesie również picie rumianku. Chcąc zrzucić nadprogramowe kilogramy warto sięgnąć także po białą herbatę, która blokuje proces formowania się komórek tłuszczowych, jednocześnie przyspieszając ich rozpad. Jej regularne picie nie tylko zapobiegnie nadwadze, ale również chorobom takim, jak cukrzyca czy nadciśnienie.

 

Źródło: https://cafesenior.pl/artykuly/ziola-na-odchudzanie-na-trawienie-i-przemiane-materii,72233.html