Dzień: 13.07.2020r. Imieniny: Anekleta, Benedykta, Dalidy, Dana,…

Aktualności

Zimowe problemy? Straż miejska rusza z pomocą

Chociaż jesień bardzo długo rozpieszczała nas wysokimi temperaturami, to w końcu przyszedł czas na zimę i cały bagaż związanych z nią problemów. Zmarznięte nosy i oszronione szyby, to jednak nie najtrudniejsze z nich.

Szukając pomocy, zarówno dla siebie, jak i innych warto zapamiętać numer telefonu obornickiej Straży Miejskiej: 609 779 997.

BEZDOMNOŚĆ

Niskie temperatury stanowią ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia osób bezdomnych. Dlatego zwracamy się do mieszkańców z apelem, aby nie ignorować takich osób. Noc spędzona w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, przy dodatkowym osłabieniu organizmu, może skończyć się dla nich tragicznie. Nie bądźmy obojętni dla tych osób, być może zgłoszenie policji lub straży miejskiej przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie.

SMOG

Zima to również czas, w którym powraca temat trującego smogu. Jeśli w Twojej okolicy kopcące kominy to szczególnie uciążliwy problem, a sąsiedzi palą w piecach czym popadnie – warto zgłosić ten problem w Straży Miejskiej.

AKUMULATORY

Mrozy, nawet niewielkie bywają też zabójcze dla słabych akumulatorów samochodowych. W trakcie ciepłych dni, odpalanie z nieco już zużytą baterią nie będzie stanowiło większego problemu. Jednak, kiedy któregoś dnia, nasze auto po przekręceniu kluczyka w stacyjce nie będzie chciało wykonać żadnego ruchu można zgłosić się do strażników miejskich, którzy pomogą odpalić samochód przy pomocy specjalnego urządzenia.