Dzień: 30.05.2020r. Imieniny: Felicji, Felicjana, feliksa, Ferdynanda,…

Aktualności

Zapraszamy na koncert orkiestry wojskowej

1 czerwca o godz. 12:00 w naszym mieście wspomnimy wydarzenia z roku 1989. Wtedy to, 4 czerwca w wyniku i na zasadach uzgodnionych w trakcie rozmów Okrągłego Stołu odbyły się pierwsze po II wojnie światowej częściowo wolne wybory. To dzięki temu rok później mogły odbyć się pierwsze wybory samorządowe.

Na Rynku powstanie wystawa plenerowa zatytułowana „Jesteśmy Polakami – Solidarność w Obornikach 1980—89”. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba znana w kraju i poza jego granicami Orkiestra  Wojskowa ze Świnoujścia.

 

Początki Orkiestry Wojskowej w Świnoujściu sięgają końca lat czterdziestych ubiegłego stulecia. Przez 54 lata działalności artystycznej występowała w kraju i za granicą, grając dla najważniejszych osobistości państwowych. Dysponuje ona bogatym repertuarem muzyki marszowo-paradnej, rozrywkowej, popularnej, folkowej, a także patriotyczno-religijnej i marynistycznej. Nagrywała muzykę dla Polskiego Radia, innych rozgłośni radiowych oraz telewizji, biorąc udział m.in. w filmie muzycznym „Listy do Skaldów”.

Orkiestra na stałe wrosła w pejzaż miasta i garnizonu Świnoujście. Jest powszechnie znana zarówno na Wybrzeżu jak i w całym kraju. W swoim dorobku ma liczne nagrody zdobyte na festiwalach i konkursach oraz odznaczenia i medale. Kapelmistrzem Orkiestry Wojskowej w Świnoujściu jest kpt. Grzegorz RUDNIK.