Dzień: 09.08.2020r. Imieniny: Ireny, Jana, Juliana, Klary,…

Aktualności

Zajęcia z samoobrony

W środę, 9 października 2019 r. druga 15-osobowa grupa członków Klubu „Senior+” miała okazję wziąć udział w bardzo ważnym szkoleniu z zakresu samoobrony.

Umiejętności, które nabyli uczestnicy zajęć mogą bowiem okazać się na wagę złota w przypadku zostania ofiarą napaści, czego oczywiście nikomu nie życzymy. Tego dnia prowadzący szkolenie Pan Mariusz Zarzycki wraz ze swoimi asystentkami, przygotował dla seniorów trochę inny zestaw ćwiczeń niż poprzednio i przedstawił nieco inne sytuacje niebezpieczne, w których mogą się oni znaleźć. Tradycyjnie po krótkim wprowadzeniu teoretycznym i niezbędnej rozgrzewce, wszyscy z zapałem i uśmiechem na ustach zabrali się do trenowania uderzeń dłonią, łokciem czy kolanem. Czymś zupełnie nowym było wprowadzenie elementów samoobrony w sytuacji duszenia przez napastnika ofiary przypartej do muru, jak również napaści na osobę znajdującą się w pozycji siedzącej, np. w komunikacji miejskiej. Po niemal dwóch godzinach wysiłku, seniorzy opuścili salę treningową jak zwykle w doskonałych humorach i przy okazji bogatsi o nową wiedzę.

Panu Mariuszowi bardzo serdecznie dziękujemy za przeprowadzone zajęcia i już odliczamy dni do kolejnego spotkania, które odbędzie się we wtorek 19 listopada 2019 r. o godz. 12:00. Chętnych seniorów zapraszamy do zapisów, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.