Dzień: 28.01.2021r. Imieniny: Agnieszki, Amandy, Agustyna, Berty,…

Aktualności

XXIX sesja Obornickiej Rady Seniorów

Przedmiotem obrad Obornickiej Rady Seniorów w dniu 22 sierpnia br. było zatwierdzenie programu obchodów tegorocznego Jesiennego Weekendu Seniora zaplanowanego na 14-15 września br.

Po spotkaniach roboczych mających miejsce w lipcu organizatorzy ustalili przebieg Weekendu Seniora. W tym roku Weekend Seniora będzie nosił znamiona patriotyczne z uwagi na obchody 100lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W pierwszym dniu obchodów, tj. w piątek dnia 14 września, seniorzy wraz z rodzinami spotkają się w sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury na Patriotycznej Biesiadzie Wspomnień. Spotkanie biesiadne zainauguruje pani Małgorzata Jarocińska gawędą pt. „Pieśń moc daje, pieśń ocalała” przeplataną pieśniami patriotycznymi. Seniorzy wspólnie z młodzieżą będą również włączali się do śpiewu  pieśni. W drugim dniu obchodów korowód barwnych  kapeluszy z emblematami biało-czerwonymi, przy akompaniamencie orkiestry dętej,  przemaszeruje  z obornickiego rynku na teren parku przy budynku OOK. Tam na seniorów czekać będą  różne atrakcje.

W bogatym programie piknikowym seniorzy obejrzą spektakl teatralny „Pani Twardowska”. Odbędą się prelekcje nt. „Życia seniora od kuchni”. Instruktorzy zapoznają zainteresowanych z zasadami posługiwania się sprzętem siłowni na wolnym powietrzu. Zainteresowani będą mogli skorzystać z porad specjalistów medycznych, ale także wziąć udział w rozgrywkach piłkarskich „O sznekę Mistrza Maćkowiaka” I w rozgrywkach szachowych. W cieniu drzew, pod kolorowymi parasolami uczestnicy weekendu skosztują smacznych wypieków obornickich cukierników, wypiją kawę w miłym towarzystwie, potańczą przy muzyce. Posłuchają dobrej muzyki. A w godzinach popołudniowych w sali OOK wysłuchają recitalu  Bartosza Kuczyka.

Po prezentacji programu Weekendu Seniora omówiono sposób przekazania informacji społeczeństwu Miasta i Gminy Oborniki, dystrybucję zaproszeń i plakatów.

W toku obrad kierownik Biura Promocji i Sportu zapoznał radnych z wnioskami, jakie wpłynęły do konkursu „Miejsce przyjazne seniorom w Gminie Oborniki”. Przyznanie certyfikatu ogłoszonego przez Burmistrza Obornik i Obornicką Radę Seniorów wybranemu przyjaznemu miejscu nastąpi podczas Weekendu Seniora.

Na zakończenie obrad radni wnioskowali za uporządkowaniem Parku 3 maja oraz ulicy Armii Poznań, miejscami będącymi wizytówką Obornik.

Sekretarz Obornickiej Rady Seniorów

Jolanta Grabowska