Dzień: 28.01.2021r. Imieniny: Agnieszki, Amandy, Agustyna, Berty,…

Aktualności

Wyjście na ogródki działkowe

W środę, 29 maja 2019r. kilka członkiń Klubu „Senior+” skorzystało z zaproszenia Marii Klemke-Jakubowskiej, by odwiedzić ją na ogródkach działkowych im. mjr Dobrzyckiego w Obornikach.

Maria prowadziła już dla seniorów wielkanocne warsztaty decoupage. Tym jednak razem sama wyszła z propozycją zorganizowania na jej działeczce 4 spotkań pt. „Mój ogród i jego prozdrowotne wykorzystanie” – po jednym spotkaniu w każdym kolejnym letnim miesiącu. Na pierwsze spotkanie w plenerze większość Pań korzystając z ładnej pogody przybyła rowerami. Maria najpierw oprowadziła swoich gości po działce kwiatowej, a następnie zabrała nas na drugą działeczkę, która w dużej części przeznaczona jest na warzywnik. Po zapoznaniu się z gatunkami roślin uprawianych na obu działkach, w dalszej części spotkania seniorki zostały ugoszczone kawą i słodkim poczęstunkiem, po czym miały możliwość degustacji różnych przetworów przygotowanych własnoręcznie przez gospodynię.

Były to m.in. dżemy, nektar z mniszka lekarskiego, sok z pokrzywy czy syrop z mięty. Panie, które również posiadają własne ogródki zostały też obdarowane sadzonkami niektórych roślin, więc nie wróciły do domów z pustymi rękami.