Dzień: 13.07.2020r. Imieniny: Anekleta, Benedykta, Dalidy, Dana,…

Aktualności

Wieczór chorwacki

OOK ciągle w podróży!Niezmiennie od kwietnia 2016 roku przemierzają świat w poszukiwaniu wyjątkowych ludzi, wyjątkowych smaków a także lokalnych tradycji i zwyczajów. Jak Państwo doskonale wiedzą apetyt rośnie w miarę jedzenia, stąd głód podróżowania nadal u nich duży. Powoli zaczynają pakować walizki bo na horyzoncie kolejna wyprawa.

Tym razem zapraszają na pogranicze Europy Środkowej i Południowej, nad Adriatyk do Chorwacji. Któż tak barwnie i interesująco opowiada o tym kraju? Oczywiście wątpliwości nie mamy żadnych! Robert Makłowicz, dziennikarz, krytyk kulinarny, autor programów kulinarno – podróżniczych „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”, „Makłowicz w drodze” czy „Makłowicz w Polsce”. Chorwację po prostu kocha i może o niej opowiadać długo. Kocha do tego stopnia, że od kilku lat jest szczęśliwym mieszkańcem jednej z wiosek na półwyspie Peljesac w Dalmacji. Na tym nie koniec; jak zwykle scenariusz jest bogaty! Oprócz Roberta Makłowicza na scenie OOK pojawi się zespół „Balkan Sevdah”; będziemy mieli niepowtarzalną okazję, aby posłuchać muzyki bałkańskiej – chorwackiej na żywo!

Dawka gruntownej i fachowej – dzięki współpracy z Wydziałem Historycznym UAM odbędzie się wykład dr hab. Jędrzeja Paszkiewicza.

Smacznie z pewnością też będzie, jak zawsze! 24 marca 2019 r. godz. 17:00, wstęp 30 zł. Zapraszamy.