Dzień: 10.07.2020r. Imieniny: Almy, Amelii, Armelii, Budziwoja,…

Aktualności

Szkolenie seniorów z zakresu samoobrony

W środę 11 września 2019 r. grupa 15 najodważniejszych członków Klubu „Senior+” opuściła klubowe mury i przeniosła się na znajdującą się w pobliżu salkę treningową znajdującą się przy ul. Ogrodowej 5. Tam czekał na nich instruktor Krav Maga Pan Mariusz Zarzycki z dwiema uroczymi asystentkami. Pierwsza część spotkania miała charakter teoretyczny. Podczas niej instruktor omówił potencjalne zagrożenia jakie mogą na nich czyhać na ulicy oraz jak ich unikać i jak się obronić w sytuacji zagrożenia. Pan Mariusz poruszył także aspekt prawny, czyli jakich narzędzi samoobrony można użyć przeciwstawiając się atakowi napastnika.

Druga część spotkania była już typowo praktyczna i odbywała się na macie treningowej. W tym czasie seniorzy po krótkiej rozgrzewce mogli przećwiczyć zachowanie się przy bankomacie, w przejściach podziemnych czy na klatkach schodowych. Dowiedzieli się także jak zachować się podczas próby zaboru mienia z zastosowaniem kilku prostych i skutecznych technik samoobrony wg systemu Krav Maga.

Szkolenie poza wieloma ciekawymi informacjami dostarczyło seniorom trochę ruchu i dużo dobrej zabawy. Osoby, które nie mogły skorzystać ze szkolenia będą miały jeszcze ku temu okazję w październiku. W imieniu seniorów bardzo serdecznie dziękujemy Mariuszowi Zarzyckiemu za podzielenie się cenną wiedzą i przyczynienie się do zwiększenia świadomości zagrożeń i możliwości obrony przez seniorów.