Dzień: 09.08.2020r. Imieniny: Ireny, Jana, Juliana, Klary,…

Aktualności

Szkolenie dla seniorów z Pierwszej Pomocy

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wraz z przedstawicielami straży pożarnej w Obornikach spotkali się z seniorami w ramach programu „Bezpieczny Senior”. Głównym celem przedsięwzięcia była edukacja seniorów w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W minionym tygodniu oborniccy dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej w Obornikach zorganizowali dwa szkolenia dla seniorów z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Spotkania zorganizowano w Dziennym Domu Seniora + „Jagiellonka” oraz w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Obornikach.

Oba szkolenia rozpoczęto od krótkiego wykładu teoretycznego, podczas którego omówiono tematykę związaną z udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych przypadkach, m.in. zawału serca, udaru mózgu, zadławienia, zatrucia lekami.

Po części teoretycznej każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił i umiejętności ćwicząc na osobie pozorującą ofiarę wypadku. Uczestnicy zajęć zgodnie stwierdzili, że ratowanie ludzkiego życia, to bardzo ciężka praca, ale tego rodzaju umiejętność są niezbędne w wielu życiowych sytuacjach.

Program Profilaktyczny „Bezpieczny Senior” realizowany przez obornickich dzielnicowych ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród seniorów oraz poprawę ich umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia.

źródło