Dzień: 18.04.2021r. Imieniny: Alicji, Apolonii, Apoloniusza, Bogumiła,…

Aktualności

Szczepienia przeciw COVID-19 – aktualna sytuacja w gminie Oborniki

Zgodnie z harmonogramem aktualnie w całej Polsce prowadzone są szczepienia przeciw COVID -19. Podobnie sytuacja wygląda w gminie Oborniki, aktualnie szczepienia wykonywane są wśród seniorów i nauczycieli, wcześniej zaszczepiono też lokalnych medyków. Organizacja szczepień przebiega sprawnie, a ilość zaszczepionych pacjentów uzależniona jest dostawami szczepionek do poszczególnych punktów.

W naszym mieście działają 4, a ilości zaszczepionych tam osób prezentują się następująco:

 

Punkt szczepień Ilość osób zaszczepionych
2 dawkami
Ilość osób zaszczepionych
1 dawką
Obst Ambulance Union 205 osób 121 osób
Vita SC 60 osób 180 osób
Vita KK 60 osób 150 osób
SP ZOZ

 

 

Medycy 716 osób Medycy 6 osób
Seniorzy 78 osób Seniorzy 129 osób
 

 

Nauczyciele 728 osób
Łącznie 1119 1314

 

Przypominamy, że w przypadku problemów z dojazdem osób 80+ i 70+ w terminie wyznaczonym na szczepienie, Urząd Miejski zorganizuje transport do wskazanego punktu szczepień oraz powrotny.

Osoby uprawnione do dowozu do punktów szczepień:

  1. osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  1. osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień

Aby skorzystać z bezpłatnej usługi wystarczy zadzwonić, podać swoje dane, termin szczepienia, przychodnię, w której będzie ono wykonane oraz numer kontaktowy. Zadzwonić warto możliwie kilka dni przed terminem szczepienia – pozwoli to na sprawną organizację transportu.

Infolinia dotycząca transportu: 665 056 580