Dzień: 10.07.2020r. Imieniny: Almy, Amelii, Armelii, Budziwoja,…

Aktualności

„Stop manipulacji-nie kupuj na prezentacji”

W piątek, 11 października 2019 r. w samo południe na sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury zebrali się oborniccy seniorzy, by wziąć udział w nietypowym spotkaniu. Najliczniejszą grupę na widowni stanowili członkowie Klubu „Senior+”, ale na sali pojawili się także członkowie z dwóch innych zaprzyjaźnionych placówek: Dziennego Domu „Senior+” przy ul. Jagiellońskiej 1 oraz Klubu „Miły Dzień” zlokalizowanego przy ul. Szpitalnej 3.

Głównym tematem spotkania były wszelkiego rodzaju prezentacje sprzedażowe, na które są zapraszane głównie osoby starsze. Bardzo często są wówczas specjalnie wprowadzane w błąd i wręcz „zachęcane” do zakupu różnych produktów w mocno zawyżonych cenach. Spotkanie szkoleniowe poprowadził przedstawiciel Fundacji Aktywizacji Seniorów „Teraz” z Poznania. Ostrzegał on seniorów, by nie dali się zmanipulować, a także przekazał im informacje m.in. o tajnikach organizacji tego typu pokazów, jakie prawa chronią konsumentów i jak skutecznie rozwiązać podpisane niekorzystne umowy.

Mamy nadzieję, że wiedza jaką seniorzy zdobyli na spotkaniu „Stop manipulacji-nie kupuj na prezentacji!” zostanie przez nich wykorzystana w przyszłości i nawet jeśli wybiorą się na tego typu pokaz, nie dadzą się zmanipulować nieuczciwym sprzedawcom i tym samym uchronią się przed przykrymi konsekwencjami podpisanych umów.