Dzień: 13.06.2024r. Imieniny: Antoniego, Cichomierza, Chytomira, Fortunata,…

Aktualności

Seniorzy odwiedzili Owińska i Biedrusko

W środę, 29 maja członkowie Klubu „Senior+” w Obornikach wybrali się na wycieczkę do Owińsk i Biedruska.

Jak wspominają – Dzięki uprzejmości Państwa Olgi i Wojciecha Matelskich zostaliśmy oprowadzeni po najważniejszych punktach Owińsk. Nasz spacer rozpoczął się przy kładce nad Wartą gdzie poznaliśmy ciekawą historię tejże przeprawy rzecznej, a osoby chętne mogły wspiąć się na ulokowany tutaj punkt widokowy. Następnie swe kroki skierowaliśmy pod słynny Dąb Bartek, pod którym wysłuchaliśmy związanych z nim legend i dalej ruszyliśmy na plac Przemysława oraz pod Kościół p.w. Św. Jana Chrzciciela. Na koniec wizyty w Owińskach odwiedziliśmy też niesamowity Park Orientacji Przestrzennej, po którym oprowadził nas sam kierownik.

Drugą część wycieczki stanowił przejazd do Pałacu w Biedrusku, gdzie zjedliśmy obiad. Potem przy kawie obejrzeliśmy film o kilku najważniejszych postaciach Powstania Wielkopolskiego, po czym z uwagi na kurczący się czas zostaliśmy krótko oprowadzeni po pałacu i przeszliśmy się do głównego pomnika upamiętniającego walczących w Powstaniu Wielkopolskim.

Gorące podziękowania kierujemy szczególnie do Państwa Olgi i Wojciecha Matelskich, którzy poświęcając nam swój czas przekazali nam całe mnóstwo ciekawych informacji na temat odwiedzanych miejsc. Dobrze wiemy, że to tylko ułamek ich bogatej wiedzy i niesamowitej pasji, dlatego bardzo chętnie dowiedzielibyśmy się od nich jeszcze więcej w przyszłości.