Dzień: 10.07.2020r. Imieniny: Almy, Amelii, Armelii, Budziwoja,…

Aktualności

Seniorze! Korzystaj z bankowości internetowej

W czasie trwającej epidemii koronawirusa, zachęcamy Was seniorzy, abyście #zostaliwdomach i załatwiali swoje sprawy bankowe telefonicznie/ mailowo.

W obecnym czasie walki z wirusem obserwujemy z troską kolejki pod bankami, składające się szczególnie z osób starszych. Zachęcamy do korzystania z bankowości internetowej, z pomocy telefonicznej, z oferty którą szczególnie dla seniorów przygotowały banki.

Poniżej przedstawiamy zebrane oferty obornickich oddziałów banków dla osób starszych. Zachęcamy do korzystania:

 

Ludowy Bank Spółdzielczy

W godzinach od 10:00 do 12:00 placówki Banku będą dostępne tylko dla osób powyżej 65 roku życia. W pozostałych godzinach Bank będzie dostępny dla wszystkich klientów.

Pracownicy banku proszą jednak o ograniczanie wizyt w placówce oraz korzystanie, we wszystkich możliwych przypadkach, z formy kontaktu telefonicznego lub elektronicznego.

Bank zachęca seniorów do posiadania kart z uwagi na względy higieniczne. Osoby, które chciałaby założyć konto w Ludowym Banku Spółdzielczym wystarczy, że skontaktują się bankiem telefonicznie tel. 61-29-75-110 ; tel. 61-29-75-122 ; tel. 61-29-75-120 .

 

Kredytowanie

Koronawirus wielu ludziom przyniósł problem z płynnością finansową, LBS przygotował dla nich prolongatę kredytu. Wydrukuj załączony wniosek.

 1. Wypisz i podpisz.
 2. Wyślij:
 • mailowo na adres: kredyty@lbsoborniki.pl
 • listownie na adres: Ludowy Bank Spółdzielczy w Obornikach, ul. Powstańców Wlkp. 5, 64-600 Oborniki.
 1. Zostanie sporządzimy aneks do umowy i przesłany do podpisania.

 Pliki do pobrania:

Wniosek o odroczenie spłat rat kapitałowych w związku z pandemią koronawirusem COVID-19 (183.63kB)

Bank Spółdzielczy przekazał również środki na rzecz służb medycznych, aby zostały wykorzystane w walce z koronawirusem.

 

 

 

Millenium Bank

Najbardziej polecaną ofertą konta dla seniorów jest Konto 360, które można mieć za 0 zł. Jest to bardzo proste. Wystarczy wpłacić 1000 zł na konto oraz zrobić jedną płatność: kartą do konta, BLIKIEM lub telefonem na dowolną kwotę w danym miesiącu.

Dzięki temu można zyskać:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku,
 • 0 zł za kartę i wypłaty z bankomatów na całym świecie.

Gdyby nie udało się spełnić warunków opłata miesięczna wyniesie 15 zł: 8 zł za konto oraz 7 zł za kartę a za wypłatę gotówki z obcych bankomatów zostanie pobrana opłata:

 • Santander i Planet Cash – 1 zł,
 • a w pozostałych 5 zł,
 • wypłaty z bankomatów zagranicznych wyniosą 2,5% min. 9 zł.

Dodatkowe korzyści Konta 360:

 • 0 zł za przelewy internetowe i w bankowości mobilnej,
 • 0 zł za przelewy BLIK.

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO 360?

Wniosek o konto można złożyć wygodnie przez Internet na  stronie banku w zakładce: Produkty > Konta osobiste: Załóż Konto 360, a kurier nawet w ciągu 2 dni przyjedzie pod wskazany adres z kartą i umową.

Jeśli w trakcie wypełniania wniosku pojawią się pytania należy skontaktować się z infolinią, która jest dostępna całą dobę pod telefonem 22 598 40 40 oraz pod mailem i na czacie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i poznania szczegółów Konta 360 (zakładka: Produkty > Konta osobiste).

 

Santander Bank Polska

Konta w Santander Banku można założyć przez video rozmowę za pośrednictwem doradcy online www.santander.pl – kontakt. Jest to możliwe od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00, nie ma wówczas potrzeby udawać się do oddziału. Konta może założyć każda osoba, niezależnie od wieku. Podczas takiej rozmowy video wystarczy, że Klient okaże dowód osobisty, będzie mógł wówczas zawnioskować zarówno o Konto jak i Kartę do konta. Więcej na temat oferty : https://www.santander.pl/klient-indywidualny/konta

Wybieramy jedno konto, które nas najbardziej interesuje, klikamy “Załóż konto”, na ekranie ukazuje się “wniosek o otwarcie konta osobistego z usługami bankowości elektronicznej”. Do wyboru mamy dwie opcje:

 1. Otworzenie konta na smartfonie
 2. Videorozmowa z doradcą (należy najpierw wypełnić wniosek, następnie poczekać na połączenie).

 

PKO Bank Polski

Placówka PKO Bank Polski zachęca do zakładania kont w placówkach w godzinach dla seniorów 10:00-12:00.

 

BNP Paribas SA

Istnieje możliwość otworzenia konta on-line.

https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/konta/konto-otwarte-na-ciebie

Klikając w otwórz konto, wypełnić dane kontaktowe, aby przedstawiciel banku mógł się skontaktować i przekazać ważne informacje.