Dzień: 09.08.2020r. Imieniny: Ireny, Jana, Juliana, Klary,…

Aktualności

Pożywne i zdrowe śniadanie dla seniora

  • Zdrowa i smaczna jaglanka – dostarcza organizmowi białko, węglowodany, witaminy oraz mikroelementy łatwo przyswajalne przez organizm. Do ugotowanej jaglanki można dodać jogurt, mleko, a także cynamon, siemię lniane, ugotowane jabłka. Takie dodatki dodadzą smaku i wyrazistości, a także pozytywnie wpłyną na organizm. Jabłko jest źródłem błonnika, jogurt lub mleko dostarcza wapnia, który wpływa na zdrowie kości. Jaglanka na śniadanie to świetne rozwiązanie dla osób starszych. Nie tylko dobrze smakuje, ale jest lekkostrawne i pożywne.
  • Owsianka – niezastąpiona i od wielu lat spożywana nie tylko przez osoby starsze, ale także i młode pokolenia. Płatki owsiane ugotowane można połączyć z mlekiem, jogurtem lub kefirem. Do urozmaicenia smaku warto dodawać świeże sezonowe owoce. Świetnie sprawdzą się także orzechy.
  • Pożywny koktajl – bardzo dobra alternatywna dla osób, które mają problem z gryzieniem i żuciem. Pomimo że nie jest to zbyt popularna forma śniadania, warto się nią zainteresować. Aby przygotować pożywny koktajl, wystarczy zmiksować owoce z mlekiem lub jogurtem, dodatkowo można dodać siemię lniane oraz płatki owsiane lub mielony len. Wariacji smakowych może być wiele w zależności od gustu. Owoce i dodatki można zmieniać, a zwykłe mleko zamieniać na mleko sojowe lub migdałowe. Zdrowa, lekka i odżywcza forma śniadania.
  • Zdrowe kanapki – nie tylko z szynką lub z serem. Pożywne kanapki na śniadanie mogą być z twarożkiem i rzodkiewką, z awokado oraz pomidorem. Zdrowe kanapki są także z jajkiem na miękko.

 

Dobrze przygotowane śniadanie dla osób starszych to energia na cały dzień. Warto puścić w niepamięć niezdrowe i ciężkie śniadania na rzecz zdrowych i lekkich, które usprawnią pracę układu trawiennego oraz mózgu.

 

Źródło