Dzień: 29.05.2020r. Imieniny: Aleksandra, Benity, Boguslawa, Bogusławy,…

Aktualności

Poradnik Seniora cz. I

PORADNIK DLA SENIORA: ZAKUPY NA POKAZACH CZ.1

Od pewnego czasu na rynku działają przedsiębiorcy, sprzedający towary w systemie akwizycyjnym. Organizują oni POKAZY najczęściej w hotelach (nierzadko znanych i drogich), restauracjach, domach kultury, sanatoriach albo podczas wycieczek. Zdarza się, że pokazy takie przedstawiane są jako: nieodpłatne konsultacje lekarskie.

W trakcie spotkań odbywają się PREZENTACJE WYBRANYCH TOWARÓW, mających ułatwić życie i funkcjonowanie w domu, pomóc utrzymać jak najlepsze zdrowie, a coraz częściej także leczyć albo przynajmniej wspomagać leczenie. Tak przynajmniej twierdzą sprzedawcy!

Najczęściej w ten sposób sprzedawane są:

  • garnki i zestawy naczyń
  • zestawy pościeli z wełny, niekiedy prezentowane jako „zestawy rehabilitacyjne”
  • materace i urządzenia do masażu,
  • urządzenia, które mają oczyszczać organizm z toksyn
  • preparaty poprawiające zdrowie (ampułki, tabletki)
  • urządzenia zmniejszające bóle i dolegliwości (w szczególności rezonatory biofotonowe)

 

Na takie prezentacje klienci są zapraszani – telefonicznie albo listownie. Zaproszenia najczęściej otrzymują osoby starsze. Nie bez powodu! Z wiekiem coraz ważniejsze jest zdrowie i dobre samopoczucie. Dlatego Seniorów łatwo przekonać, nawet do bardzo kosztownych zakupów.

Dlaczego mogą być źródłem kłopotów?

Już po dokonaniu zakupu często okazuje się, że:

  • produkt jest niepotrzebny,
  • cena jest stanowczo za wysoka (ta sama rzecz w innym miejscu jest dużo tańsza, a po przeliczeniu kosztów kredytu okazuje się, że tak naprawdę na jego zakup nas nie stać),
  • decyzja o zakupie była nieprzemyślana…

 Dlaczego więc kupujemy na pokazach?

Nierzadko dlatego, że ulegamy manipulacji. Sprzedawcy potrafią wywołać w nas potrzebę zakupu oferowanego towaru (mimo że tak naprawdę potrzeby takiej nie mamy) oraz przekonać, że zakup jest korzystny i racjonalny (nawet jeżeli tak nie jest). Znają wiele technik wywierania wpływu (manipulacji), które pozwalają im skutecznie namówić nas do zakupienia oferowanych towarów. Warto zatem poznać kilka podstawowych reguł manipulacji, aby wiedzieć jak się przed nimi bronić.

Przekaż informacje znajomym.

Dalsza część poradnika ukaże się jutro, zapraszamy do śledzenia naszej strony.