Dzień: 29.05.2020r. Imieniny: Aleksandra, Benity, Boguslawa, Bogusławy,…

Aktualności

Obwodnica na koniec listopada

W związku utrudnieniami w ruchu, spowodowanymi uruchomieniem dodatkowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic Mostowej i Szamotulskiej oraz Mostowej i Gołaszyńskiej, w minionym tygodniu Burmistrz Obornik Tomasz Szrama spotkał się z dyrektorem GDDKiA Markiem Napierałą. Spotkanie było odpowiedzią na liczne głosy mieszkańców, zgłaszających utrudnienia.

Tematy rozmów były trzy, po pierwsze termin oddania dla kierowców, tzw. małej obwodnicy, inna organizacja sygnalizacji świetlnej oraz wyjazd z ulicy Kowanowskiej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż trwają prace odbiorowe drogi po dawnych torach, a do użytku zostanie ona oddana z końcem listopada. Dyrektor Marek Napierała obiecał także zając się tematem sygnalizacji świetlnej, która będzie regulowana po oddaniu tejże małej obwodnicy, do tej pory (w miarę możliwości) światła na skrzyżowaniu ulicy Mostowej z Szamotulską i Gołaszyńską będą wyłączane.

W nowej organizacji ruchu uwzględniono także prosty wyjazd z ulicy Kowanowskiej w kierunku ulicy Piłsudskiego. To dopiero początek zmian, w dalszym etapie gmina zamierza przejąć bowiem ulice Czarnkowską i Powstańców Wielkopolskich, aby wdrożyć nowe rozwiązania ułatwiające ruch w mieście.