Dzień: 09.08.2020r. Imieniny: Ireny, Jana, Juliana, Klary,…

Aktualności

O bezpieczeństwie seniorów

W ostatnim tygodniu przed zimowymi feriami policjanci spotykali się z seniorami z okazji „Dnia babci i dziadka”. W trakcie rozmów promowano szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Jak co roku w związku z obchodami „Dnia babci i dziadka” oborniccy policjanci uczestniczą w wszelkiego rodzaju uroczystościach szkolnych, przedszkolnych, klubach seniora. Dla funkcjonariuszy to wyjątkowa okazja do przekazania seniorom cennych informacji na tematy związane z ich bezpieczeństwem.

Podczas spotkań mundurowi omawiają najważniejsze kwestie dot. przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, metody działania sprawców i sposoby uchronienia się przed nimi. W prowadzonych rozmowach analizowane są także zdarzenia, które miały miejsce na terenie powiatu obornickiego. Ważnym tematem dyskusji jest jak zawsze także bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Działania wpisujące się w policyjny program „Bezpieczne życie Seniora” i „Razem bezpieczniej” stanowi stały element profilaktyki adresowanej do osób starszych i ukierunkowanej na edukację bezpieczeństwa i bezpiecznych zachowań.

 

źródło: http://www.oborniki.policja.gov.pl/w16/aktualnosci/216631,O-BEZPIECZENSTWIE-SENIOROW-PODCZAS-OBCHODOW-DNIA-BABCI-I-DZIADKA.html