Dzień: 07.06.2020r. Imieniny: Ariadny, Ciechomierza, delfiny, Gustawa,…

Aktualności

Nowe gry dla seniorów

W poniedziałkowy poranek 10 czerwca 2019 r. do Klubu „Senior+” przybyła Agnieszka Muszak z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach z nietypową niespodzianką.

Tym razem nie przyniosła bowiem nowych tytułów książek na regał akcji Bookcrossing „Uwolnij książkę”, a dla odmiany podarowała seniorom 3 nowe gry ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej. Wszystkie z nich to gry edukacyjne nawiązujące do historii Polski w XX wieku. Wśród nich znalazły się gry: Kolejka, Reglamentacja i Znaj Znak. Obecni tego dnia w Klubie seniorzy pod okiem opiekuna Klubu i praktykantki Eweliny, spróbowali zaznajomić się w pierwszej kolejności z grą o ciekawym tytule „Kolejka”. Jej celem jest pokazanie, w jakich realiach przyszło przez lata żyć Polakom, którzy codziennie musieli zmagać się z niewydolnością systemu i brakiem towarów na półkach sklepowych.

Seniorzy z uśmiechem zasiedli do gry i pomimo, że początkowo wydawała się być ona dość skomplikowana, to jednak „trening czyni mistrza”. Z pewnością w miarę upływu czasu i kolejnych prób rozgrywek, stanie się ona jedną z ulubionych gier seniorów (oczywiście zaraz po Remiku liczbowym, którego chyba nic nie jest w stanie przebić.

W imieniu seniorów jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Agnieszce Muszak oraz Instytutowi Pamięci Narodowej za tak wspaniały prezent, który umili czas członkom Klubu „Senior+” w Obornikach.