Dzień: 24.06.2019r. Imieniny: Bartłomieja, Bartosza, Danuty, Emilii,…

Aktualności

Kursy komputerowe dla seniorów

W lutym rozpoczął się kurs komputerowy – w ramach projektu: „CYFROWA WIELKOPOLSKA”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Do projektu przystąpiła Gmina Oborniki na wniosek Obornickiej Rady Seniorów. Na czas trwania kursu, Burmistrz Tomasz Szrama, zapewnił uczestnikom bezpłatnie lokal. W kursie biorą udział oborniccy seniorzy, którzy ukończyli 65 lat. Szkolenie jest bezpłatne.

Zajęcia odbywają się w 3 grupach roboczych, każda grupa liczy 10 osób:

  • I grupa odbywa zajęcia we wtorek i czwartek od godziny 9:30 – 12:45,
  • II grupa również we wtorek i czwartek od godziny 13:00 – 17:00.
  • Grupa III spotyka się na zajęciach w piątki od godziny 9:00 – 14:15.

Każdy z uczestników w ramach 60 godzin kursu pozna praktyczne umiejętności obsługi komputera, telefonu oraz Internetu. W tracie trwania kursu, będą prowadzone zajęcia animacyjne, pozwalające na obróbkę cyfrowej fotografii oraz wykonanie krótkich filmów. Zajęcia animacyjne będą odbywać się również w plenerze. 

Grupa I i II kończy zajęcia w dniu 23 kwietnia, a grupa III 21 czerwca.

Zajęcia prowadzi bardzo dobrze przygotowany trener – Maciej Szulc. Seniorzy uczestniczący w szkoleniu są bardzo zadowoleni. Prowadzący w sposób przystępny i praktyczny przekazuje im wiedzę praktyczną, z której skorzystają w codziennym życiu. Na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzyma Certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu oraz tablet na własność, aby móc wdrażać umiejętności zdobyte w trakcie kursu.