Dzień: 19.02.2020r. Imieniny: Arnolda, Bettiny, Będzisławy, Czcisława,…

Aktualności

Kolejna sesja ORS za nami

W piątek, 7 czerwca na kolejnej sesji spotkali się radni seniorzy.

Omawiali kwestie związane z III Obornickim Weekendem Seniora – przekazano informację po spotkaniach Inicjatywnej Grupy Działania oraz inni radni przedstawili swoje propozycje dotyczące wystawców, programu oraz atrakcji, które mogłyby się pojawić na imprezie. Seniorzy wyrazili potrzebę utworzenia specjalnej linii komunikacji miejskiej, która miałaby dowozić chętnych seniorów z różnych stron gminy. Obecność na III Weekendzie Seniora potwierdzili seniorzy z Kołobrzeskiego Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów.

Radni dyskutowali na temat wydania kolejnego kalendarza Obornickiej Rady Seniorów, uwzględniając nowe płaszczyzny informacyjne takie jak bezpieczeństwo, opieka zdrowotna, komunikacja, sport- turystyka. Powołano również grupę roboczą, która zajmie się przygotowaniem materiałów mających znaleźć się w kalendarzu.

Błażej Matczuk przedstawił sprawozdanie z użytkowania opasek „Teleopieka dla seniora”. Testowane opaski nie do końca spełniły oczekiwania. 

Na koniec sesji seniorzy zgłosili potrzebę utworzenia nowego przejścia dla pieszych na wysokości sklepu Natalia na osiedlu leśnym.