Dzień: 09.08.2020r. Imieniny: Ireny, Jana, Juliana, Klary,…

Aktualności

Jarmark jak z bajki

Niemal sześćdziesięciu wystawców, bogaty program sceniczny, animacje i bajeczna karuzela dla najmłodszych – to wszystko na obornickim Rynku z okazji Wielkiego Jarmarku Świątecznego, który odbył się w niedzielę, 8 grudnia.

W barwnej galerii handlarzy znaleźli się artyści, którzy prezentowali misterne rękodzieło, koła gospodyń wiejskich z lokalnymi smakołykami, leśnicy proponujący przepiękne, ekologiczne choinki oraz profesjonalne gastronomie, serwujące smakołyki – nie tylko świąteczne.

Na Jarmarku nie zabrakło namiotów animacyjnych, jak się okazało nie tylko dla najmłodszych. W pierwszym z nich rozgrywała się prawdziwa batalia miłośników własnoręcznie przygotowanych ozdób świątecznych. Nad wszystkim czuwali członkowie (słynący z niezwykłego talentu plastycznego i mediacyjnego) Stowarzyszenia Historycznego Grodu Radzim. Drugi namiot opanowały zaś dzieciaki, które pod okiem doświadczonej kadry gastronomicznej z Zespołu Szkół w Objezierzu dekorowały przygotowane wcześniej pierniki.

Niemniej emocjonująco było na świątecznej scenie, gdzie jako pierwsi – w programie Coraz Bliżej Święta, czyli kolędowanie z OOK zaprezentowali się: Leszek Faron, Marcin Samolczyk, Zuzia Bonek, Zuzia Piechocka, Jagoda Borowiak, Łukasz Ból, Anna Wólczyńska, Paulina Hopa, Anna Hućko-Wyrwa, Weronika Strzępka, Agata Michalik, Szymon Brzeziński, Urszula Białek, Anna Bonek. Świąteczną atmosferę podtrzymali aktorzy z grupy Kopalnia Marzeń, którzy wciągnęli wszystkie dzieciaki do pełnej energii zabawy ze Skrzatem Kolędnikiem. Po barwnym, dziecięcym show przyszedł czas na kolejne emocje muzyczne. Na scenie stanęła Pierwsza Gwiazda w składzie Daniel Dobiegała, Patrycja Zenger, Aleksandra Leśnicka i Natalia Łaszczewska. Niezwykle utalentowana grupa młodych, obornickich artystów wprowadziła całą widownię w romantyczny nastrój świąt – pełnych radosnych chwil, melodii kolęd i ciepła domowego ogniska. Muzyczny finał należał do zespołu Golden Life, który zaprezentował swój najnowszy program muzyczny składający się z własnych utworów oraz świątecznych klimatów na rockową nutę.

Od kilku lat ważnym punktem imprezy są też podziękowania, składane tym, którzy magię pomagania czują nie tylko w świątecznym czasie. W tym roku Burmistrz Obornik Tomasz Szrama postanowił wyróżnić dwa stowarzyszenia – Obornickich Kibiców Lecha Poznań oraz Obornicki Klub Lekkoatletyczny. To oni bowiem od kilku lat z powodzeniem realizują akcje charytatywne na rzecz potrzebujących oborniczan, choć to nie wolontariat jest zasadniczym polem ich działalności. Specjalne  podziękowania odebrali również kolarze: Leszek Kaźmierczak i Krzysztof Naskręt, którzy w ramach społecznej akcji z okazji 680-lecia Obornik przejechali rowerami 680 kilometrów!

Dopełnieniem całości imprezy były jak co roku niezawodnie pozytywne alpaki z Klotyldzina oraz jako nowość na naszym jarmarku bajeczna karuzela wenecka.

Całość ze sceny prowadził kierownik Biura Promocji i Sportu Krzysztof Sroka, a o detale zadbał zespół jego biura przy wsparciu pracowników Obornickiego Ośrodka Kultury. W imieniu których serdecznie dziękujemy wszystkim wystawcom, animatorom, artystom, służbom oraz technikom. Szczególne podziękowania kierujemy do partnerów imprezy, dzięki którym mogliśmy cieszyć się bajecznym klimatem.