Dzień: 09.08.2020r. Imieniny: Ireny, Jana, Juliana, Klary,…

Aktualności

„Jak odbić się od dna”?

W piątek,  22 listopada w sali kameralnej Obornickiego Ośrodka Kultury miało miało miejsce niezwykłe spotkanie z wyjątkowym gościem.

Spotkanie niezwykłe, ponieważ pierwsze w zorganizowanym przez grupę Savethedate klubie „Ważne pytania”, którego celem jest podejmowanie istotnych tematów życia duchowego, społecznego, kulturowego. Temat pierwszego spotkania brzmiał „Jak odbić się od dna”, a wyjątkowym gościem, który odpowiedział na zaproszenie był Bartek Krakowiak. Opowiedział on o swoim życiu, w którym nie raz sięgnął dna, doznając trudów życia rodzinnego, dorastając bez ojcowskiej miłości i akceptacji, a szukając pocieszenia poza domem wpadł w pułapkę uzależnień. Dał świadectwo o mocnej ingerencji Boga w jego życiu, którego obecności doświadczył m.in. na szlaku pielgrzymki do Medugorje. Spotkanie współtworzyła również przybyła publiczność, realizując tym samym cel organizatora.  Poruszona tym co usłyszała, dopytywała gościa o trudy pielgrzymowania, jego obecne życie i plany na przyszłość. Bartek Krakowiak tego samego dnia spotkał się również z młodzieżą w obornickim liceum i jak sam wspomniał w czasie rozmowy w OOK, młodzież uważnie i z zaciekawieniem słuchała o jego drodze nawrócenia. Często przecież dzieje się właśnie tak, kiedy to doświadczenia jednego człowieka stają się przestrogą i nauką dla drugich, a przekazane świadectwo życia daje siły, by odbić się od dna. Należy dodać, że właściwy odbiór słuchaczy piątkowych spotkań był wynikiem niezwykłej autentyczności i szczerości wypowiedzi Pana Bartka.

Mamy nadzieję, że kolejni goście, którzy zasiądą w klubie „Ważne pytania” zgromadzą wokół siebie tych, którzy oczekują istotnych dla nich odpowiedzi. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 6 grudnia o godz. 19.30 w OOK. Tym razem gościć będziemy Szymona Hołownię i porozmawiamy z nim o wierze w epoce smartfonów.