Dzień: 05.08.2021r. Imieniny: Eligiusza, Emila, Karola, Karoliny,…

Aktualności

III Obornicki Weekend Seniora już za nami

Pełna radości, śpiewu i niezwykłych wzruszeń Senioralna Biesiada Wspomnień rozpoczęła III Obornicki Weekend Seniorów. Jednak piątek, był dopiero rozgrzewką, a seniorzy zabawę na całego zaplanowali w sobotę, 14 września.

Sobotnie uroczystości rozpoczęła barwna parada kapeluszy, wśród dekoracji których dominowały jesienne akcenty. Liczna grupa, wsparta przez gości z Kołobrzeskiego Klubu Seniora, przemaszerowała do parku Obornickiego Ośrodka Kultury. Tam na wszystkich czekały stoiska informacyjne, promocyjne i gastronomiczne. Seniorzy mogli skosztować pysznych wargowskich plendzów, wypić smaczną kawę i zaopatrzyć się w rękodzielnicze dekoracje, ale również dowiedzieć się co nieco o ziołach, zbadać wzrok, skonsultować zmiany skórne, zmierzyć parametry ciała i zaczerpnąć opinii dietetyka. Nie zabrakło też punktów  informacyjnych i konsultacyjnych – Obornickiej Rady Seniorów, ZUSu obornickiej policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Na seniorów czekało też wiele atrakcji kulturalnych: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy przygotowała wystawę, a Obornicki Ośrodek Kultury zapewnił pakiet występów muzycznych lokalnych artystów, który zwieńczył koncert idola seniorów, Damiana Holeckiego.