Dzień: 07.06.2020r. Imieniny: Ariadny, Ciechomierza, delfiny, Gustawa,…

Aktualności

II Weekend Seniora

II Obornicki Weekend Seniora przeszedł już do historii. Tematem przewodnim dwudniowej imprezy było stulecie niepodległości.

Motywów patriotycznych było bardzo dużo. Piątkowa biesiada osnuta była wokół pieśni patriotycznych, natomiast sobotnie obchody rozpoczęła biało-czerwona parada. Seniorzy biorący w niej udział w szczegółach zadbali o patriotyczne elementy strojów, a najlepszy z nich – przygotowany przez panią Wandę Przesławską – został nagrodzony przez burmistrza koszem bardzo zdrowych, lokalnych produktów.

W parku OOK na gości imprezy czekali wystawcy, którzy na co dzień troszczą się o seniorów. Swoje ostrzeżenia przekazywali policjanci, ofertę prezentowała  Obornicka Rada Seniorów, apteka i stowarzyszenie Uciec Dysforii. Nie zabrakło przepięknego rękodzieła i smakołyków. Można było porozmawiać z dietetykiem, psychologiem,  zbadać swój wzrok, słuch, a nawet skonsultować ze specjalistami niepokojące zmiany skórne. Ciekawe stoisko przygotowała też Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. Prezentowano tam „Rzeki Czasu” oraz pozycje z księgozbioru biblioteki. A także zachęcano do wspólnych gier z wykorzystaniem bibliotecznych „planszówek”.

Obornickie Centrum Sportu przygotowało dla seniorów nieco rozrywek sportowych, a Obornicki Ośrodek Kultury tych kulturalnych. Każdy z seniorów zaproszony został na spektakl „Pani Twardowska” w wykonaniu zespołu After Work oraz otrzymał wejściówkę na finałowy koncert Bartosza Kuczyka. Całość programu i przygotowanych atrakcji spięło ze sobą Biuro Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Obornikach. Ostatnim punktem imprezy było wręczenie certyfikatów Miejsce Przyjazne Seniorom

Dwudniowa impreza została bardzo ciepło odebrana przez seniorów za co oficjalnie podziękował burmistrzowi Przewodniczący Obornickiej Rady Seniorów Eugeniusz Kierstan.