Dzień: 07.06.2020r. Imieniny: Ariadny, Ciechomierza, delfiny, Gustawa,…

Aktualności

Centrum wsparcia – pomoc dla osób w kryzysie

Dla osób w kryzysie psychicznym oraz ich bliskich działa całodobowa i bezpłatna pomoc. W Centrum Wsparcia dyżurują psychologowie, którzy są gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji.

Wsparcie psychologiczne i psychiatryczne jest kluczowe w przypadku kryzysu psychologicznego. Może on dosięgnąć każdego, kogo spotkało trudne wydarzenie życiowe, np. związane ze śmiercią bliskiej osoby lub chorobą. Fachową pomoc psychologiczną można uzyskać np. w Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym.

Kto może skorzystać z pomocy?

Pomoc przeznaczona jest dla każdego, kto potrzebuje rozmowy, porady, wsparcia psychologicznego lub rozmowy z psychiatrą. Jeśli istnieje taka potrzeba, to w Centrum Wsparcia można umówić się również na rozmowę z prawnikiem lub pracownikiem socjalnym. Co istotne, linia wsparcia jest także dedykowane osobom, których bliscy potrzebują pomocy. Eksperci w Centrum doradzą, jak przekonać bliskiego do kontaktu ze specjalistą, a także podpowiedzą, gdzie w danym regionie szukać pomocy.

Bezpłatna pomoc 24/7

Linia Wsparcia 800 70 2222 działa 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA, którzy udzielają porad i kierują dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Aby uzyskać profesjonalne wsparcie można skontaktować się na kilka sposobów:
Telefoniczne Centrum Wsparcia: 800 70 2222
E-mail: porady@liniawsparcia.pl
Strona: www.liniawsparcia.pl

Centrum Wsparcia apeluje

 Czujesz się stale przygnębiony…
 Nie dajesz sobie rady z codziennością…
 Przeżywasz kryzys emocjonalny…
 Znajdujesz się w sytuacji „bez wyjścia”…
 Nie radzisz sobie ze stresem…
 Nie chce Ci się żyć…
 Jesteś ofiarą przemocy…
 Zamartwiasz się o swój stan zdrowia…
 Myślisz, że „jest coś z Tobą nie tak”…
 Nie możesz pogodzić się ze stratą bliskiej osoby…
 Nie jesteś sam! Nie zwlekaj! Zgłoś się po pomoc!

 

 

Źródło