Dzień: 26.09.2020r. Imieniny: Cypriana, Damiana, Delfiny, Euzebiusza,…

Aktualności

Badanie krwi na PSA – zapisz się już dziś

Burmistrz Obornik Tomasz Szrama serdecznie zaprasza do udziału w badaniach profilaktycznych związanych z wczesnym wykrywaniem chorób układu moczowo-płciowego u  mężczyzn. Program finansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Badanie poziomu PSA przeznaczone jest dla mężczyzn od 50 roku życia. Wszystkie wyniki badania zostaną udostępnione na stronie internetowej, umieszczonej w przekazywanych materiałach edukacyjnych (ulotkach), a także przesłane do wskazanych przez uczestników lekarzy rodzinnych. Wyniki nieprawidłowe zostaną również przesłane pocztą na podany podczas rejestracji na wskazany adres. Panowie z podwyższonym wynikiem będą zapraszani na konsultację urologiczną z możliwością bezpłatnego przeprowadzenia dalszych badań diagnostycznych (np. biopsji).

Wszyscy chętni proszeni są o zgłoszenia telefoniczne pod numerem 61 65 59 115.

Dla osób zapisanych spotkanie edukacyjne odbędzie się dnia 24.08.2020 r. o godz. 12:45 (czas przewidziany na spotkanie edukacyjne to ok. 20 min.) w sali posiedzeń Związku Ochotniczych Straży Pożarnych przy Urzędzie Miejskim w Obornikach, natomiast pobranie krwi – 27.08.2020 r. w godz. 10:00-12:00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Obornikach.

Ze względu na obecną sytuacją epidemiczną informujemy, iż podczas spotkań i pobierania krwi zostaną zachowane wszelkie zalecane środki ostrożności. Dlatego prosimy, aby na spotkanie edukacyjne oraz pobranie krwi do badania uczestnicy przychodzili w maseczkach, a także w miarę możliwości ze swoimi długopisami.

PSA_ulotka