Dzień: 12.08.2020r. Imieniny: Androniki, Anicety, Badzisława, Cecylii,…

Aktualności

Babciu, dziadku nie daj się oszukać!

W miniony czwartek w siedzibie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów odbyło się przedstawienie teatralne zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Obornikach z inicjatywy dzielnicowej sierż. Magdaleny Zeman z udziałem młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach.

14 czerwca br. dzielnicowa sierż. Magdalena Zeman z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach realizując program „Dzielnicowy bliżej nas” zorganizowała wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach, pod opieką pana Bartłomieja Korbanka,  przedstawienie teatralne.

Przedstawienie pod tytułem ”Babciu, dziadku nie daj się oszukać” jest realizowane w ramach planu prewencyjnego o nazwie „Jestem aktywny, nie porobisz mnie na wnuczka” oraz planu priorytetowego mającego na celu bezpieczeństwo seniorów. Opowiada ono o codzienności życia osób starszych, ich radościach, ale również o rozterkach i dramatach. Przedstawienie niosło ze sobą wiele cennych życiowych rad i przypominało o prawidłowych zachowaniach w czasie niebezpieczeństwa.

Po przedstawieniu dzieci przekazały seniorom ulotkę informacyjną, zaprojektowaną przez uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. Ulotka ma przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa seniorów, aby nie dać się oszukać.

Na zakończenie Komendant Komendy Powiatowej Policji w Obornikach insp. Wojciech Spychała oraz Zastępca Burmistrza Obornik pan Piotr Woszczyk wręczyli upominki wszystkim aktorom i podziękowali panu Bartłomiejowi Korbankowi za zaangażowanie w zorganizowaniu przedstawienia teatralnego.