Dzień: 18.07.2024r. Imieniny: Arnolda, Erwina, Frydy, Kamila,…

Karta seniora

                Wprowadzony w 2016 roku program Obornickiej Karty Seniora cieszy się ogromną popularnością. Burmistrz Obornik wydał już ponad 6 000 kart, których właściciele mogą korzystać z wielu zniżek oferowanych przez partnerów programu! Dodatkowo z inicjatywy burmistrza Gmina Oborniki przyznaje seniorom 50% bonifikaty od stawki czynszu dzierżawnego, a w okresie jesiennym zainteresowane osoby mogą skorzystać z darmowych szczepionek przeciwko grypie. Od początku 2017 r. właściciele Obornickiej Karty Seniora całkowicie bezpłatnie korzystają z komunikacji miejskiej.

Cieszy nas, że program spotkał się z tak pozytywnym odzewem ze strony seniorów. Złożone wnioski są systematycznie opracowywane, a karty wydawane jeszcze przed upływem 30 dni. Gdy karta jest już gotowa Seniorzy zostają o tym powiadomieni telefonicznie, lub (gdy we wniosku wybrano taką opcję) karta wysyłana jest pocztą – wyjaśnia Sekretarz Gminy Krzysztof Nowacki.

Przypominamy, że program powstały z inicjatywy Obornickiej Rady Seniorów. Jego głównym celem jest wzmocnienie aktywności i poprawa jakości życia mieszkańców gminy Oborniki, powyżej 60. roku życia.

System programu został oparty na zasadach projektu Rodzina 3+, wspierającego obornickie duże rodziny. Gmina Oborniki zaprasza do udziału partnerów programu (sklepy, punkty usługowe, ośrodki kulturalne, sportowe i rekreacyjne), którzy przystępując do niego oferują określone rabaty na swoje produkty, czy usługi. Z tego systemu rabatowego skorzystać będą mogli posiadacze Obornickiej Karty Seniora. Karta ta jest imienna, bezterminowa i wydawana bezpłatnie. Ubiegać o nią mogą się osoby powyżej 60. roku życia, na stałe mieszkające w gminie Oborniki.

Seniorów zainteresowanych przystąpieniem do programu zapraszamy do pobrania i wypełnienia wniosku o wydanie karty. Formularze dostępne są w Urzędzie Miejskim w Obornikach, w Biurze Obsługi Interesantów (parter), na stronie internetowej Urzędu Miejskiego oraz na stronie głównej. 

Warunkiem koniecznym do uzyskania zniżek jest okazanie Obornickiej Karty Seniora wraz z dokumentem tożsamości.